حملات Defacement

Defacement  وب سایت، در نتیجه یک حمله موفق سایبری (هک) به یک وب سایت  اتفاق می افتد که طی آن هکرها سعی می کنند تا محتوای آن سایت را با محتوای مورد نظر خود جا به جا کنند. در این حالت زمانی که کاربران به وب سایت مراجعه می کنند متوجه می شوند صفحه اصلی وب سایت حاوی متن یا تصویر غیر مرتبط با سایت در حال نمایش است و  هکر پیامی را برای کاربران آن سایت در آن صفحه منتشر کرده است که نمایانگر هک شدن وب سایت می باشد.  این اقدام ممکن است شامل درج محتوای بالقوه خطرناک، تصاویر، کدهای مخرب یا حتی حذف آنها باشد. در برخی موارد، اقداماتی مانند تزریق کد حتی می تواند داده های کاربران و مشتریان سایت را در معرض خطر جدی قرار دهد.
بنابراین یک صفحه وب مخدوش می تواند به اعتبار تجاری سازمان یا کسب و کار آسیب جدی وارد کند.

 لذا در کنار اقدامات پیشگیرانه امنیتی، اطلاع زودهنگام از تغییر محتوا وب سایت و حملات Defacement وب سایت یکی از الزامات هر سازمان می باشد. که اصطلاحاً آن را Deface Detection می نامند و ابزار یا سرویسی که این تشخیص را انجام می دهد Deface Detector نامیده می شود.
 

راهکارهای شرکت سیگما جهت تشخیص سریع و هشدار حملات Web Defacement

در حملات Web Defacement کاهش زمان تشخیص در مدیریت اثرات جانبی نزد افکار عمومی، کمینه کردن زمان نمایش صفحات غیرمجاز در زمان حمله سایبری، اهمیت زیادی دارد. بنابرین استقرار ساز و کار (Deface Detection) حیاتی خواهد بود.

شرکت سیگما سرویس ابری Defacement Detection را برای سازمان ها فراهم می نماید. در سرویس تشخیص Deface وب سایت شرکت سیگما تغییرات صفحات تعریف شده در یک وب سایت را از طریق آنالیز مستمر ساختار HTML و DOM آن شامل موارد زیر بررسی نماید که اگراین تغییرات از درصد های تعیین شده فراتر روند سیستم اعلان دیفیس (Deface)  فعال می گردد:
 
- تغییرات متون صفحات
- تغییرات تصاویرصفحات
- تغییرات لینک های صفحات
- تغییرات اسکریپت های صفحات
- تغییرات ساختار صفحات
 
هشدارها در قالب های زیر به کاربران تعریف شده قابل ارسال می باشد:
 
- پست الکترونیک
- پیامک (هزینه مجزا)
- نوتیفیکیشن موبایل

همچنین امکان یکپارچگی هشدارهای سرویس ابری مانیتورینگ دیفیس شرکت سیگما از طریق Webhook با سایر سامانه ها وجود دارد.
 

در صورت تمایل به استفاده از این سرویس لطفاً فرم زیر تکمیل گردد یا با شماره 021 - 88001185 بخش فروش شرکت سیگما تماس گرفته شود.

درخواست جلسه


* نام و نام خانوادگی
*
*
*
*

1401© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات سیگما میباشد.